Deski elewacyjne modrzewiowe

Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe
Deski elewacyjne modrzewiowe

Tarcica modrzewiowa to coraz chętniej wybierany budulec zarówno w Polsce, jak i za granicą. Modrzew jako roślina nie wymaga specjalnej gleby i łatwo adaptuje się w różnym klimacie, dlatego też spotykany jest na wielu kontynentach globu. Deski modrzewiowe cechują się z jednej strony wyjątkową trwałością i odpornością na gnicie oraz owady, a z drugiej podatnością na modyfikacje przez człowieka, za pomocą narzędzi – łatwe szlifowaine, przycinanie, piłowanie itp. Dodatkowym atutem jest niezwykły, „leśny” aromat, który wydziela tarcica modrzewiowa wskutek wysokiej zawartości żywicy w drewnie.

Te cechy, a także piękny kolor modrzewia powodują, że coraz więcej klientów wybiera deski modrzewiowe jako surowiec budowlany. Na zdjęciach widzimy przykład jego zastosowania –  stylowy dom z modrzewiowymi okiennicami, a także ścianami zewnętrznymi z tego drewna. Deski modrzewiowe doskonale nadają się bowiem do budowy zarówno elementów wewnętrznych, jak i elewacyjnych.

Dom na fotografii, wykonany przez nas na podstawie projektu klienta, jest konstrukcją nie tylko solidną i trwałą, ale również całoroczną. Deski elewacyjne modrzewiowe, a także inne elementy wykonane z modrzewiowej tarcicy są odporne zarówno na silne słońce, jak i mróz czy różnego rodzaju opady – co ukazują trzy ostatnie zdjęcia. Ponadto dzięki łatwej modyfikacji drewna modrzewiowego oraz precyzyjnej i dokładnej pracy naszych specjalistów deski idealnie do siebie przylegają (co również widać na fotografiach), dzięki czemu dom utrzymuje ciepło i nie wyziębia się, a miejsca złączeń desek nie tworzą przeciągów. Taki dom idealnie nadaje się do mieszkania, jak i pod wynajem, nie tylko w górach, ale też w każdym innym rejonie Polski.

Elewacyjne deski modrzewiowe mogą pełnić funkcję nie tylko ścian, ale również innych elementów, jak schody, podłogi, okna i drzwi czy ogrodzenia. Dowodem na solidność tego drzewa jest choćby fakt, że często tworzy się z niego również słupy czy maszty. Elewacyjne deski modrzewiowe polecane są do wykonania m.in.: altan, ogrodowych domków dla dzieci, tarasów, płotów czy przydomowych schodów. Walory tarcicy modrzewiowej są nieocenione i mimo dużej konkurencji innych drzew oraz materiałów budowlanych modrzew wciąż należy do czołówki najchętniej wybieranych tworzyw tego typu.

Deski modrzewiowe to każdorazowa gwarancja najwyższej jakości i trwałości. My zaś gwarantujemy, że w rękach naszych specjalistów zamienią się w wyjątkowy, precyzyjnie wykonany, wymarzony przez Państwa mebel czy dom na długie lata.

« powrót