Domki dla dzieci

Domki dla dzieci
Domki dla dzieci
Domki dla dzieci
Domki dla dzieci
Domki dla dzieci

Któż z nas nie budował w dzieciństwie baz i nie marzył o domku na drzewie? Namioty z koców, wigwamy z gałęzi czy innego rodzaju kryjówki to nieodłączne elementy zabaw maluchów. Jeśli dysponujemy ogrodem, działką lub bezpiecznym podwórkiem, możemy sprawić naszym pociechom wspaniały domek, a nawet zamówić gotowy. Taki prezent, profesjonalnie wykonany oraz stworzony z odpowiednich materiałów, zapewni doskonałą zabawę na lata, a kto wie – być może kilku pokoleniom.

Drewno modrzewiowe jest najczęściej polecanym drzewem do wykonywania tego rodzaju konstrukcji. Tarcica modrzewiowa cechuje się bowiem nie tylko wysoką jakością i trwałością, ale też podatnością na obróbkę przez człowieka. Deski modrzewiowe stosunkowo łatwo się szlifuje i profiluje, a naturalną barwę tego drzewa można przyciemnić za pomocą impregnatów, które przedłużają żywotność drewna o połowę. Modrzew europejski, najpopularniejsza odmiana modrzewia w Polsce, jest także odporny na gnicie, wodę oraz szkodniki, nie wypacza się ani nie pęcznieje, a wysoka zawartość żywicy powoduje, że drewno to wydziela przyjemny, charakterystyczny aromat. Tarcica modrzewiowa doskonale więc sprawdza się jako materiał do wykonania różnego rodzaju przydomowych konstrukcji, jak ogrodzenia, altany, schody czy właśnie domki dla dzieci.

Na zdjęciach przedstawiających przykładowy domek dla dzieci wykonany przez naszych specjalistów mogą Państwo dostrzec piękne detale, które zaliczają się do sztukaterii, a więc dekoracyjnych i stylizujących zdobień – zwłaszcza wykończenia dachu. Zaletą są niewątpliwie również otwierane okiennice i drzwi, także wykonane z tarcicy modrzewiowej. Dzięki temu przy ładnej pogodzie maluchy mogą wpuścić do swej „posiadłości” promienie słoneczne, zaś podczas deszczu zamknąć okno oraz drzwi i zapalić światło, którego instalacja jest możliwa w przypadku drewna modrzewiowego. Kolejną zaletę domku stanowi taras, na którym „gospodynie” mogą hodować kwiatki lub pilnować, by na powrót „męża” „obiad” był gotowy.

Jeśli wolą Państwo samodzielnie lub z niewielką pomocą wykonać taki domek, w naszej ofercie znajdą Państwo także tarcicę modrzewiową do jego wykonania – zarówno w postaci surowej, nied pobróbką, jak i już wyszlifowanej, o regularnych krawędziach. Oferujemy też możliwość przycinania desek modrzewiowych według Państwa życzenia.

Dom przedstawiony na zdjęciach stanowi tylko jeden z wielu przykładów, jakie wykonaliśmy. Co potwierdzą nasi Klienci, jesteśmy gotowi zrealizować nawet najbardziej skomplikowane Państwa projekty, wyposażając domek np. w drewniane mebelki czy ścianki działowe. Jesteśmy także do dyspozycji podczas planowania konstrukcji domku – chętnie pomożemy w doborze jego wymiarów oraz kształtów elementów. Wiemy bowiem, że dzieci są najbardziej wymagającymi Klientami i to Ich opinia, jako późniejszych „lokatorów”, szczególnie się liczy.

« powrót