Domki letniskowe

Domki letniskowe
Domki letniskowe
Domki letniskowe
Domki letniskowe
Domki letniskowe
Domki letniskowe
Domki letniskowe
Domki letniskowe

Coraz więcej z nas ma poczucie przytłoczenia miejskim hałasem i pędem w wyniku pogoni za dobrobytem. Coraz chętniej więc, kiedy tylko mamy wolną chwilę, udajemy się na łono natury, by poobcować z ciszą przerywaną jedynie śpiewem ptaków. Niektórzy mogą sobie pozwolić na zakup kawałka ziemi w lesie czy nad jeziorem i tam postawić choćby niewielki domek letniskowy, któty będzie przystanią, miejscem odpoczynku oraz spędzania czasu z bliskimi.

Domy drewniane, z bali, to coraz częściej spotykany wariant domków letniskowych. I nic dziwnego – są ekologiczne, konkurencyjne cenowo, można je postawić niemal wszędzie, ich budowa nie jest czasochłonna, a drewno, z którego są wykonane, jest odporne na warunki atmosferyczne oraz inne czynniki, dzięki czemu konstrukcja domku zapewnia odpoczynek nie tylko nam, ale i naszym dzieciom.

Aby jednak nasz domek był solidny i trwały, należy wybrać odpowiednie drewno. W Polsce używa się kilku odmian drzew, jednak bez wątpienia – co powierdzą również firmy budowlane za granicą – najlepiej sprawdzi się do tego celu modrzew. W naszym kraju stosuje się przede wszystkim modrzew polski oraz europejski – dwie odmiany, z których tarcica jest nie tylko odporna na warunki atmosferyczne, ale też na gnicie oraz szkodniki. Równocześnie, w rękach naszych specjalistów, zamienia się w piękne akcesoria, dodatki oraz konstrukcje dzięki temu, że jest podatna na obróbkę męchaniczną i ręczną. Warto też dodać, że modrzew zawiera wysoki procent żywicy, która w domkach z tego drewna wydziela przyjemny, „leśny” aromat.

Deski modrzewiowe są wykorzystywane na wielu kontynentach dzięki temu, że modrzew jest łatwy w uprawie i szybko rośnie. Drewno to świetnie nadaje się jako budulec do wykonania parkietów, schodów, ścian, listew, okien i drzwi oraz właśnie domków – zarówno dla dzieci, jak i letniskowych.

Na zdjęciach mogą Państwo obejrzeć jeden z naszych projektów w fazie przygotowań i na ukończeniu. Tutaj z tarcicy modrzewiowej wykonano zarówno elewację, jak i drzwi i okna, a nawet ażurową, ozdobnąściankę. Jasny kolor modrzewia to jego faza surowa, przed obróbką oraz impregnacją, natomiast nieco ciemniejszą barwę przyjmuje on już po zabezpieczeniu odpowiednimi preparatami, które powodują, że deski modrzewiowe zyskują na trwałości i solidności.

Powyżej sfotografowany domek letniskowy jest oczywiście tylko jednym z wielu zbudowanych przez nas domów. Zawsze chętnie doradzamy i pomagamy wykonać projekt, jak również zrealizować autorski pomysł Państwa. W naszej ofercie znajdą też Państwo tarcicę modrzewiową, z której samodzielnie mogą Państwo skonstruować własny domek drewniany, jednak jeśli zależy Państwu na czasie, solidności, perfekcyjnych szczegółach oraz maksymalnym dopracowaniu – gwarantujemy, że wraz z naszą pracą otrzymają Państwo wszystkie te efekty. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

« powrót