Drewno

Drewno
Drewno
Drewno
Drewno
Drewno
Drewno
Drewno
Drewno
Drewno

W dzisiejszych czasach mamy coraz większą świadomość naszego ogromnego – negatywnego – wpływu na środowisko. Niemal namacalnie doświadczamy zmian klimatu oraz zanieczyszczeń powietrza, wody czy ziemi, które są rezultatem przede wszystkim działań człowieka. Ekolodzy coraz wyraźniej akcentują te fakty, dzięki czemu nasza wiedza o tym, jak możemy zapobiegać lub choćby przestać szkodzić naszej planecie, rośnie.

Jednym z takich sposobów jest wykorzystywanie darów natury w życiu codziennym – w domu, jako elementy ubrania, w akcesoriach, ozdobach czy jako pożywienie. Coraz więcej osób każdą wolną chwilę woli spędzić w ciszy, nad wodą, w górach czy w lesie, zostawiając w domu telefony i komputery.

Coraz popularniejsze są także drewniane domy. Odkrywamy, że to konstrukcje równie solidne i trwałe jak elewacje betonowe, a choć w części mamy dzięki nim kontakt z naturą i ekologią. Wielu producentów tarcicy drewnianej dba bowiem o to, by wycinka lasów szła w parze z ich zasadzaniem, nie szkodząc naszej planecie.

W Polsce również coraz chętniej decydujemy się na drewniane konstrukcje i dodatki: domy, altany, schody, płoty, meble itp. Firmy oferujące tarcicę mają często w swojej ofercie kilka rodzajów drzew, jednak renomowani producenci, o wieloletniej i ugruntowanej pozycji na rynku, polecają przede wszystkim tarcicę modrzewiową.

Modrzew, oprócz tego, że jest wyjątkowo odporny na wilgość i warunki atmosferyczne, to także drzewo hodowane nie tylko w Polsce. U nas jako materiał budulcowy spotyka się zwłaszcza modrzew europejski oraz polski – szczególnie żywotne odmiany tej rośliny. Dodatkowo tarcica modrzewiowa cechuje się pięknym, żywicznym aromatem, co powoduje, że tym chętniej jest polecana oraz wybierana przez osoby pragnące wybudować drewniany dom. Deski modrzewiowe doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniu, jak i na dworze, a dzięki swej podatności na obróbkę przez człowieka nasi specjaliści potrafią zamienić je w rzeźbione, ornamentalne arcydzieła.

Nasza firma, aby zadbać o różnorodny gust naszych Klientów, także oferuje kilka odmian drzew – jodły, buku, świerku czy sosny (mogą je Państwo obejrzeć na przedstawionych zdjęciach) – jednakże naszym naczelnym produktem, ze wspomnianych wyżej względów, jest modrzew. Tarcicę modrzewiową mogą Państwo nabyć u nas w formie surowej, przed obróbką (co widać na fotografiach), jak i już w formie zaimpregnowanej. Oferujemy także możliwość przycięcia desek drewnianych według wybranego przez Państwa wymiaru. Ponadto realizujemy projekty, tworząc według nich: domy, domki dla dzieci, altany, schody, tarasy, okna, drzwi, płoty oraz wiele innych konstrukcji i akcesoriów, ktorych część mogą Państwo obejrzeć w tym dziale.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, gwarantując najwyższą jakość wykonania oraz satysfakcję ze współpracy z nami.

« powrót