Drewno opałowe

Drewno opałowe
Drewno opałowe
Drewno opałowe
Drewno opałowe
Drewno opałowe
Drewno opałowe
Drewno opałowe
Drewno opałowe
Drewno opałowe

W wielu domkach jednorodzinnych, a nawet większych mieszkaniach można dziś spotkać kominki. Ogień z nich generowany może stanowić źródło ciepła dla wszystkich pomieszczeń, a przede wszystkim tworzy wyjątkową atmosferę przytulności oraz intymności. Dzięki dużej konkurencji zabudowy kominkowe są coraz przystępniejsze cenowo, zaś nowoczesna technologia zapewnia nam bezpieczeństwo podczas ich korzystania.

Mimo że powstają różne rodzaje kominków oraz sposoby ich ogrzewania, nieustającą popularnością cieszą się kominki z wkładem drewnianym – wydajnym, czyli kalorycznym, dającym ciepło nawet całemu domowi, tworzącym specyficzny, przyjemny aromat oraz dźwięk.

Drewno do kominka powinno być, co oczywiste, wysuszone, twarde oraz gęste. Takie drewno produkuje najwięcej ciepła, jest zatem wydajniejsze, mimo że nieco droższe. Drewno wilgotne zużywa część ciepła na odparowanie wilgoci, czyli wyschnięcie, wymaga wIec częstszego dorzucania oraz daje mniej ciepła w porównaniu z drewnem suchym. Ponadto twarde drewno nie produkuje wysokiego płomienia, jednak znacznie lepiej ogrzewa mieszkanie niż opał miękki, a także wolniej się spala, przez co starcza na dłużej. Rzadziej się je więc dorzuca i tym samym możemy je zgromadzić w mniejszej ilości, zyskując miejsce.

Warto również, podczas zakupu drewna na opał, zwrócić uwagę na grubość jego kory, ponieważ im jest jej więcej, tym niższa wartość opału.

Zasadniczo jako drewno na opał poleca się drzewa liściaste, które zawierają mniejszą ilość żywicy, emitują mniej dymu i mniej strzelają, przez co nie tworzą takich zabrudzeń na kominku ani wokół niego jak drzewa iglaste. Ze względu na twardość warto rozważyć wybór buku, grabu lub dębu, jeśli natomiast mimo wszystko wolimy drewno miękkie, do kominków stosuje się m.in. topolę czy lipę.

Buk to drzewo, które pali się długo, jest kaloryczne i emituje dużo ciepła. Między innymi to drewno oferujemy Państwu na opał, dbając o jakość, wydajność oraz estetykę Państwa kominków i części przykominkowych. To oraz inne drewno ścięte i przygotowane dla naszych stałych Klientów mogą Państwo zaobserwować na zdjęciach powyżej. Wygodnym sposobem jego dostarczania jest umieszczanie drzewa na paletach i zabezpieczenie go solidną folią lub siatką.

Kominek wspaniale sprawdza się w sąsiedztwie drewnianych mebli oraz dodatków w postaci podłogi, schodów czy paneli, zwłaszcza wykonanych z wyjątkowo solidnej, trwałej oraz odpornej na wilgoć tarcicy modrzewiowej. Więcej szczegółów, a także zdjęcia realizacji projektów wykonanych z desek modrzewiowych mogą Państwo obejrzeć w innych zakładkach na naszej stronie, również w dziale „Realizacje”.

« powrót