Deski modrzewiowe

Deski modrzewiowe
Deski modrzewiowe

W czasach powszechnego dostępu do mediów, na każdym kroku pojawiających się kolorowych reklam, hałasu dużych i małych miast oraz codziennego pędu coraz chętniej uciekamy na łono natury. Rośliny kojarzą nam się ze spokojem i odpoczynkiem, a nasza potrzeba dbania o przyrodę oraz znajomość ekologii rośnie. Nic więc dziwnego, że wolimy zamieszkać w domu drewnianym niż betonowym, że chętniej przechadzamy się po podłodze z drewna czy wybieramy drewniane drzwi.

Tego typu elementy w naszych domach, jako substytut natury, ale też estetyczny i elegancki dodatek, są coraz popularniejsze. Oferta drzew w formie materiałów budowlanych jest w naszym kraju szeroka, jednak na jej czele wciąż utrzymuje się tarcica modrzewiowa – z wielu względów. Przede wszystkim modrzew jest drewnem niezwykle trwałym i solidnym, niepodatnym na warunki atmosferyczne ani na gnicie. Dzięki temu elewacyjne deski modrzewiowe doskonale nadają się jako ściany całorocznych drewnianych domów. Ponadto modrzew jest podatny na obróbkę przez człowieka, co umożliwia wykonywanie zarówno prostych, jak i ozdobnych przedmiotów i dodatków – mebli, schodów, poręczy, parkietów, drzwi, okien itp. Kolejnym walorem – dla niektórych osób nie mniej istotnym – jest obecność w deskach modrzewiowych żywicy, która wydziela specyficzny, przyjemny i kojarzący się z lasem, a więc naturą, aromat. Dodatkowy atut to również kolor modrzewia – barwa jasna (co widać na zdjęciu), którą możemy zmodyfikować i przyciemnić za pomocą impregnatu.

Te wszystkie zalety sprawiają, że modrzew jest drewnem najczęściej polecanym przez producentów, w tym przez naszych specjalistów, którzy – aby zaoszczędzić Państwa czas i pieniądze – oferują usługi w zakresie nie tylko obróbki desek modrzewiowych, ale również wykonania stworzonego przez Państwa projektu. Tarcica modrzewiowa jest przez nas starannie pokryta impregnatem (co znacznie przełuża żywotność drewna), dokładnie suszona, a następnie przetworzona zgodnie z Państwa życzeniem. Wykonujemy m.in.: meble, domki ogrodowe, altany, schody, parkiety, okna, drzwi, domy z bali, palety, wiaty, ale jeśli Państwo sobie życzą, oferujemy także – i dostarczamy – deski modrzewiowe jako budulec, jak również tarcicę modrzewiową w stanie surowym.

« powrót