Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane
Ogrodzenia drewniane

Współcześnie drewno jest coraz częściej obecne w naszym domu oraz wokół niego, nie tylko jako żyjąca, dająca cień i pole do zabawy roślina, ale zwłaszcza jako ekologiczny dodatek czy nawet budulec elewacyjny, dzięki któremu nawet w mieszkaniach i dużych miastach możemy się poczuć bliżej natury. Oferowana na polskim rynku tarcica drewniana to konkurencyjny cenowo oraz jakościowo materiał, na który coraz częściej się decydujemy, mając do wyboru również inne tworzywa, jak metal czy tworzywo sztuczne. Drewno, a zwłaszcza modrzew, jest nie tylko odporne na warunki atmosferyczne, w tym wodę, ale też stosunkowo plastyczne, dzięki czemu możemy je niemal dowolnie kształtować, nanosząc różnego rodzaju ozdoby jak ornamenty czy plaskorzeźby. Tak stworzone okiennice, poręcze, meble czy płoty wspaniale ozdobią nasze posesje, nadadzą im wyjątkowości oraz elegancji, jak również dodadzą im kolorytu.

Jednym z częstych elementów, do którego budowy wykorzystuje się drewno, jest ogrodzenie. Drewniane płoty – wyższe lub niższe, ażurowe bądź pozbawione otworów, płaskie czy łukowe – pasują do budynku każdego typu, zwłaszcza że barwę drewnianych dyli możemy dowolnie zmieniać. Co więcej, ten budulec również dobrze odgradza nas od sąsiadów lub – w przypadku płotów ażurowych bądź częściowo ażurowych (warto spojrzeć na zdjęcia początkowe zamieszczone w tym dziale) – pozostawia wrażenie pewnego otwarcia  i połączenia części wspólnej z prywatną.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo różne gatunki drewna, odmienne pod względem barwy, twardości, wymiarów, trwałości oraz ceny. Przykłady tarcicy pochodzącej z różnorodnych drzew, jak i odmiennych projektów ogrodzeń mogą Państwo obejrzeć na zamieszczonych przez nas zdjęciach.

Dobór materiału jest kwestią indywidualną, jednak zarówno nasi specjaliści, jak i wielu innych producentów w Polsce, a nawet na świecie szczególnie poleca deski modrzewiowe. Tarcica modrzewiowa, chociaż nie należy do drzew najtańszych, stanowi doskonały budulec nie tylko dla akcesoriów i dodatków drewnianych do wnętrza domów, ale także wokół nich. Modrzew świetnie bowiem sprawdza się jako tworzywo do wykonania tarasów, drzwi i okiennic, ścian, altan, domków dla dzieci, schodów czy właśnie ogrodzeń. Jest drzewem wyjątkowo trwałym, odpornym na warunki atmosferyczne oraz gnicie, a także na szkodniki. Deski modrzewiowe są jednocześnie podatne na obróbkę przez naszych specjalistów, którzy – zgodnie z Państwa życzeniem – poddadzą je impregnacji lub pozostawią w stanie surowym. Nasza oferta zawiera bowiem zarówno tarcicę surową, jak i już przetworzoną, a także przyciętą wedle Państwa projektów.

Nasza firma nie tylko dostarczy Państwu dryle, ale też chętnie podejmie się wykonania płotu według Państwa pomysłów. Jak mogą Państwo zaobserwować na zdjęciach, wykonujemy ogrodzenia ażurowe, częściowo ażurowe, z tarcicy modrzewiowej, a także z innych drzew, z dryli spiłowanych oraz zaimpregnowanych, a nawet wyprofilowanych (warto obejrzeć zdjęcia np. ogrodzenia łukowego zamieszczonych w tym dziale). Niekiedy nasi Klienci decydują się na umieszczanie na drewnianych elementach sztukaterii w postaci wyżłobień lub specjalnie uformowanych brzegów tarcicy (takie przykłady znajdą Państwo np. w dziale z domkami dla dzieci), co dodaje kolorytu i uatrakcyjnia posesję, przykuwając uwagę przechodniów.

Każdorazowo jesteśmy do Państwa dyspozycji, zaś nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą zaprojektować wymarzone oraz funkcjonalne ogrodzenie, jak również inne drewniane elementy do Państwa domów i przestrzeni przydomowych.

« powrót